Blog Galerii Mokotów

Balonowy król – Jeff Koons

Balonowy król – Jeff Koons

Królik – doskonała kopia plastikowej zabawki, wykonana ze stali nierdzewnej przez Jeffa Koonsa w 1986 roku, została sprzedana wiosną na aukcji Post-War & Conterporary Art, organizowanej przez Christie’s, za 91,1 miliona dolarów. Tym samym rzeźbiarz stał się najlepiej opłacanym żyjącym artystą na świecie.

Odkryj
Cosmic Girl

Cosmic Girl

Futurystyczne kreacje obecne są na wybiegach od lat 60., kiedy to pierwsi ludzie wybrali się w pozaziemską podróż. Od tego czasu zmieniło się postrzeganie kosmosu. Ewoluował też sposób, w jaki inspiruje ono świat mody. Jako pierwsi do swoich kolekcji elementy nawiązujące do kosmicznych podróży wprowadzili André Courrèges, Pierre Cardin oraz Paco Rabanne. Od nich właśnie czerpią inspirację współcześni projektanci, łącząc w swoich kolekcjach futurystyczne fasony i faktury nawiązujące do międzyplanetarnych podróży.

Odkryj
Shopping Experience powered by Vogue Polska

Shopping Experience powered by Vogue Polska

Kreacje, taniec, spotkania z gwiazdami i osobistościami świata mody... A to wszystko w wyjątkowym otoczeniu The Designer Gallery. Za nami druga edycja Shopping Experience –jedynego takiego wydarzenia sygnowanego przez „Vogue Polska”.

Odkryj
Christmas look

Christmas look

Adam Chowański i Ania Marciniak, styliści stale współpracujący z galerią Mokotów,
Rozmawiają o kanonach odświętnego stroju. Zastanawiają się, Czy istnieją jakieś
obowiązujące zasady, czy też w interpretacji wyjściowej elegancji w okresie Bożego
narodzenia, sylwestra i karnawału możemy pozwolić sobie na pełną dowolność.

Odkryj
Nowa kampania Nespresso

Nowa kampania Nespresso

Nowa kampania Nespresso – pod hasłem „Indulgent Nordic Moment: Poczuj ciepło od środka”. kontynuuje tradycję limitowanych edycji świątecznych kaw.

Odkryj
Matrix

Matrix

W lutym przyszłego roku zaczynają się zdjęcia do czwartej części kultowego filmu „Matrix”. Zagrają w nim znani z pierwowzoru Keanu Reaves i Carie-Ann Moss. Cyberpunkowe stylizacje à la Trinity i Neo są teraz modną rzeczywistością, niekoniecznie wirtualną. Poprzednia kampania marki Balenciaga, nagrana zresztą na oldschoolowym nośniku – kasecie VHS – pokazała wyraźnie, że choć od premiery filmu „Matrix” minęło 20 lat, kultowe dzieło nadal jest chętnie cytowane kolekcjach projektantów.

Odkryj
Kolekcja ECCO VITRUS™ MONDIAL

Kolekcja ECCO VITRUS™ MONDIAL

Firma Ecco poszerzyła swoją ofertę luksusowych butów dla mężczyzn. Wyjątkowa limitowana kolekcja ECCO VITRUS™ MONDIAL składa się z 10 modeli obuwia przeznaczonych dla wymagających klientów – aktywnych mieszkańców wielkich miast o nieskazitelnym guście, noszących szyte na miarę garnitury. Została udostępniona tylko w 13 sklepach w Europie, w tym w Galerii Mokotów.

Odkryj
Spełniam swoje marzenia - wywiad z dyrektorem kreatywnym marki Bohoboco

Spełniam swoje marzenia - wywiad z dyrektorem kreatywnym marki Bohoboco

Z okazji 10-lecia istnienia na polskim rynku marki Bohoboco dyrektor kreatywny Michał Gilbert Lach opowiada o tym, jak na przestrzeni tych lat zmieniało się podejście do mody, w jaki sposób przeobrażała się sama marka, co będzie królować na wybiegach w przyszłym roku i czy powstanie kiedyś męska kolekcja Bohoboco.

Odkryj
FRIDA

FRIDA

Monobrwi, ubrania w mocnych kolorach, duża biżuteria, ozdoby kwiatowe we włosach – patrząc na fridę Kahlo przez pryzmat mody, widać, jaki wielki wpływ artystka wywiera na nią do dziś. Jej charyzma i osobowość nadal nas inspirują.

Odkryj
LUNA

LUNA

Luna – nowy salon modowy w Galerii Mokotów, w strefie pop-up store, stworzony został przez kobiety specjalnie dla kobiet. Luz, zabawa, dobra energia, a przede wszystkim radość z bycia sobą – to jedne z cech, które tworzą niepowtarzalny klimat nowego miejsca.

Odkryj
DR ERIS

DR ERIS

Jury 21. edycji konkursu Prix de Beauté organizowanego przez magazyn Cosmopolitan, przyznało serii Dr Irena Eris Aquality, nagrodę w kategorii SELEKTYWNE KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI TWARZY. Aquality to nowa jakość nawilżania skóry dzięki zastosowaniu innowacyjnego składnika – kwasu γ-poliglutaminowego (γ PGA) o udowodnionym, 5-krotnie wyższym potencjale nawilżającym w porównaniu do kwasu hialuronowego!

Odkryj
Grunge & Punk

Grunge & Punk

Kreatorzy mody nieustannie czerpią z estetyki subkultur i odwołują się do muzycznych brzmień, za każdym razem wnosząc nową jakość. Gotycki mrok, streetwear lat 90. i ujarzmiony punk rock tworzą wybuchową mieszankę.

Odkryj
Joy by Dior – nowy zapach

Joy by Dior – nowy zapach

Jest rok 1951. W pracowni przy Avenue Montaigne fotograf Henri Cartier-Bresson uwiecznia atmosferę szczęścia. Modelka Lucky śmieje się w towarzystwie Mistrza Christiana Diora, a radość jest autentyczna. Ten moment powraca w nowej odsłonie zapachu Joy.

Odkryj
Era silnych kobiet – wywiad z Joanną Przetakiewicz

Era silnych kobiet – wywiad z Joanną Przetakiewicz

Projektantka i aktywistka, jedna z najbardziej wyrazistych kobiecych osobowości w Polsce udowadnia, że kobiety w każdym wieku mogą się cieszyć życiem i kreować je wedle swojego uznania.

Odkryj
Szafir magia błękitu

Szafir magia błękitu

Szafir symbolizuje wierność, czystość, duchowość, mądrość i wiedzę. W starożytnym Egipcie i Rzymie uważano go za kamień sprawiedliwości. Przypisuje mu się też magiczne właściwości, a nawet zdolność leczenia chorób. Szafir swą niebiańską barwę zawdzięcza zawartości żelaza i tytanu

Odkryj