Biała koszula w roli głównej

Biała koszula to podstawa zarówno męskiej, jaki i damskiej garderoby. Podczas gdy mężczyźni wkładają ją głównie na ważniejsze i bardziej uroczyste okazje, kobiety wprowadziły ją do codziennego użytku.

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze parę stuleci temu publiczne pokazywanie się w koszuli, mogło być uznane za przejaw nieprzyzwoitości. Była traktowana jako bielizna i jedynym jej elementem, który mógł być widoczny był kołnierzyk. Przez wieki występowała wyłącznie w kolorze białym, przez co zyskała symboliczne znaczenie.

Obecnie biała koszula stanowi strój wielozadaniowy. Już nie musimy ukrywać jej wstydliwie pod warstwami wierzchnimi. Sprawdza się w eleganckich stylizacjach w towarzystwie klasycznej czerni i granatu (do pracy), równie dobrze wygląda z dżinsami i wygodnymi butami (styl codzienny) oraz w wydaniu bardziej imprezowym, ze szpilkami, błyszczącymi rurkami i wyrazistą biżuterią. Uwielbiamy ją za uniwersalność i nieskończoną możliwość stylistycznych kombinacji.

Nawet za duża koszula, pożyczona z szafy partnera, może wyglądać zjawiskowo i bardzo kobieco. Wystarczy pod spód założyć dopasowany top i spektakularny wisior. Talię można dodatkowo podkreślić paskiem. Takiej stylizacji nie powstydziłaby się sama Coco Chanel, która chętnie zestawiała męską koszulę z wąskimi spodniami do jazdy konnej.

W pogoni za nowościami często zapominamy o podstawowych i najprostszych elementach. Biała koszula jest właśnie jednym z takich niezbędników. Może występować w różnych krojach oraz odcieniach bieli, ale z pewnością nie powinno zabraknąć jej w każdej szafie.