Brytyjska krata

W tym sezonie rządzi brytyjska krata! Stary klasyczny wzór, który szczególnie kojarzy się z angielską arystokracją i jazdą konną.

Historia tego kultowego wzoru zaczęła się w Wielkiej Brytanii i ma już blisko sto lat. Przez niemal cały ten czas kojarzyła się z wyrafinowaną elegancją. Niegdyś w podbitych kratką Burberry płaszczach kroczyli Amundsen i Mallory, dziś klasyczny wzór obecny jest niemal wszędzie, kratę zobaczymy między innymi na płaszczach, opakowaniach produktów i chuligańskich kurtkach. To nie koniec brytyjskiej kratki a jej metamorfoza.

Kratka jest niekwestionowanym faworytem wśród deseni. Nosząc drobniejszą kratę, stawiamy na odcienie szarości (na marynarkach, płaszczach, spodniach i ołówkowych spódnicach). Możemy także postawić na odważną i ekstrawagancką wersję tego wzoru.

W sezonie 2017/2018 krata w mistrzowski sposób została zaprezentowana m.in. przez marki takie jak Calvin Klein, Jason Wu i Mulberry. Trend modnego deseniu możemy również zauważyć na półkach i wieszakach znanych sieciówek. W sieciówkach znajdziemy płaszcze całe w kratę lub też z elementami tego wzoru, koszule, marynarki, ołówkowe spódnice i wiele innych, pięknych elementów, które mogą znaleźć się w naszej garderobie.

Krata to już nie tylko oznaka elegancji i ekstrawagancji, ale element wielu stylizacji streetwear style oraz wielu innych. Jaki wniosek? Krata co jakiś czas powraca na modowe wybiegi i sklepowe półki, dlatego warto zatrzymywać nasze kraciaste zdobycze. Nie bójmy się nosić kraty i bawmy się tym unikatowym wzorem, tworząc wyjątkowe stylizacje, te na co dzień i od święta.