Chroń dłonie w dobrym stylu

Światem zaczęła rządzić jesień. I prawda jest taka, że nie da się od niej uciec żadnym pociągiem ;-) Jest coraz chłodniej, więc szukamy schronienia dla zziębniętej szyi, otulając ją ciepłym szalem, dla głowy, którą chowamy pod czapką i dla tych, które przez cały dzień są w nieustannym ruchu, czyli dłoni.

Jednak w tym sezonie rękawiczki są po prostu zbyt fajne, by traktować je tylko jako ochraniacze rąk przed zimnem! Niech więc staną się ciekawym elementem stylizacji, jej wyjątkowym, a nie tylko użytecznym, dopełnieniem.

Są całkiem krótkie albo sięgają za łokieć. Są pięcio- albo jednopalczaste. Kolorowe kuszą nasyceniem barw, a jednobarwne pasują do większości wierzchnich okryć. Świetnie się prezentują te w najmodniejsze desenie (np. zwierzęce printy albo kratkę).

Możesz wybrać rękawiczki w kolorze reszty stroju, tworząc spokojny i klasyczny efekt „total look”, ale możesz również poddać się radosnym eksperymentom. Różowe rękawiczki do szarego płaszcza? Nie przejdziesz w takim zestawie niezauważona.

Ciekawie prezentują się rękawiczki z biżuteryjnymi dodatkami, imitującymi np. pierścionek. Efektowne są również wszelakie aplikacje, hafty, ćwieki czy też przeszycia. A już frędzle, bądź pompony przy rękawiczkach, to absolutny hit.

Od ciebie tylko zależy, czy zdecydujesz się na takie z naturalnej skóry, albo też szlachetnych tkanin, jak chociażby kaszmir. Jeżeli jednak należysz do osób, które często je gubią, postaw na tańsze, wełniane, by spędzać jesienne spacery na czymś przyjemniejszym niż szukanie zagubionej rękawiczki!