Ciepło i stylowo: okrycia wierzchnie na wiosnę

Wiosną, ze względu na duże wachania temperatur, okrycia wierzchnie mają szczególne znaczenie – chronią przed chłodem i wiatrem, ale również stanowią mocny punkt wielu stylizacji. Na całe szczęście, dowolność i mnogość wyboru jest bardzo duża: płaszcze, kurtki, ponczo.

Klasyczny płaszcz

Nieśmiertelny, klasyczny płaszcz to rzecz, która powinna być w każdej szafie. Pasuje w zasadzie do wszystkiego: zarówno do dżinsów i odzieży typu casual, jak też do bardziej eleganckich ubrań na specjalne okazje. Aby płaszcz wiernie służył przez lata, przy zakupie należy postawić na może nieco droższy, ale dobrze wykonany i jakościowy wariant.

Stylowa kurtka

Mówiąc o kurtkach, należy przede wszystkim wymienić dwa najbardziej uniwersalne typy: dżinsowe oraz skórzane ramoneski. Dzięki różnym krojom i odcieniom, kurtka dżinsowa pasuje do większości streetowych stylizacji. Skórzana, ciemna ramoneska także wspaniale łączy się z dżinsami czy sportowymi ubraniami, ale można ją nosić również w wydaniu bardziej eleganckim – np. zamiast marynarki.

Ciepłe ponczo

Ponczo od kilku sezonów znajduje się w czołówce najmodniejszych trendów. Ten typ okryć wierzchnich ma ogromną zaletę – daje dużą swobodę poruszania, a jednocześnie nadaje szyku i elegancji. Ponczo najlepiej komponuje się ze stylami boho i etno. Można je zakładać na samą bluzkę lub koszulę, a w razie chłodu- na sweter czy nawet na kurtkę.