Ciepło jesienią

Jesień to czas, kiedy poranki i wieczory są coraz chłodniejsze, pogoda jest zmienna i bardzo łatwo o przeziębienia. Dlatego też warto wprowadzić do swojej stylizacji kilka dodatków, które jednocześnie będą chronić nas przed niższą temperaturą i wyglądać stylowo.

1. Czapka lub beret

Noszenie czapki przynosi szereg korzyści dla naszego zdrowia i urody – zabezpiecza przed utratą ciepła (przez głowę ucieka go aż ok. 70%!) i wychłodzeniem organizmu, chroni skórę głowy oraz włosy przed zimnem i wiatrem, co zapobiega ich osłabieniu. Jeśli masz trochę więcej modowej odwagi, wybierz beret! Wtedy na pewno nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie. Świetnie będą w nim wyglądać pani z wysokim czołem i o trójkątnej twarzy.

2. Szal lub apaszka

Dodatek w postaci szalu lub apaszki daje nam ogromne pole do popisu – nie jest drogi i nie zajmuje duże miejsca. Wybór kolorów i wzorów jest wręcz nieskończony – paski, kratka, kwiaty, motywy zwierzęce, naprawdę jest w czym wybierać. Wystarczy posiadać kilka szalików, aby ukazać tę samą kurtkę lub płaszcz w nowej odsłonie. A przy okazji skutecznie chronimy swoje gardło przed infekcjami.

3. Rękawiczki

Zmarznięte i zgrabiałe dłonie to nic przyjemnego. Zamiast wkładać dłonie do kieszeni, wybierz rękawiczki – z materiału lub skóry. Te w intensywnym kolorze (czerwień czy fiolet) świetnie dopełnią płaszcz w klasycznym kolorze czarnym lub beżowym. Jeśli lubisz bardziej nietypowe rozwiązania, postaw na futrzane mankiety, a będziesz wyglądać jak prawdziwa dama.