Clinique – obowiązkowe pozycje na lato 2019

Emulsja przeciwsłoneczna do twarzy SPF 30 i SPF 50 Mineral Sunscreen Fluid for Face, emulsja przeciwsłoneczną do ciała SPF 30 Mineral Sunscreen Lotion for Body oraz Moisture Surge Eye 96h Clinique – nawilżający krem pod oczy, to nowości od Clinique, dzięki którym zadbasz o kondycję skóry tego lata.

Pożegnaj się z białymi śladami jakie pozostawiają na twarzy tradycyjne kosmetyki przeciwsłoneczne. Formuły od Clinique z zawartością minerałów idealnie wtapiają się w skórę i stanowią doskonałe uzupełnienie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Kosmetyki możesz stosować także w codziennych warunkach, doskonale chronią skórę przed oddziaływaniem stresorów środowiskowych, rozpraszają i odbijają promienie UVA/UVB i zapobiegają ich przenikaniu w głąb skóry.

Clinique – obowiązkowe pozycje na lato 2019

Technologia niewidzialnej tarczy

Lekka i łatwa w aplikacji formuła jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry i zawiera dwutlenek tytanu, tworzący Invisible Shield Technology (Technologię Niewidzialnej Tarczy). Chroni ona skórę przed poparzeniem słonecznym wywołanym oddziaływaniem promieni UVB oraz przyspieszającymi starzenie się skóry promieniami UVA. Innowacyjne rozwiązanie obejmuje stosowaną w sektorze medycznym folię rozpylaną na drobno zmielone cząsteczki dwutlenku tytanu, w wyniku czego powstaje przepuszczająca powietrze lekka siatka, która tworzy na powierzchni skóry niewidzialną powłokę ochronną. Rozłożony w czasie proces wspiera aktywną ochronę skóry przed promieniami słonecznymi tworząc jednocześnie barierę przed niekorzystnym oddziaływaniem stresorów środowiskowych.

Moisture Surge Eye 96h Clinique – nawilżający krem pod oczy

Superlekki, wodny żel, o delikatnej formule nawilża przesuszoną skórę nawet przez cztery doby! Jak to możliwe? Sekretem długotrwałego nawilżenia jest technologia Auto-Replenishing Lipid-Sphere. Wspomagają je sfery lipidowe, które nasycają skórę wilgocią, utrzymującą się przez 96 godzin. W formule kosmetyku znajdują się także inne składniki nawilżające, np. kwas hialuronowy i gliceryna pochodzenia roślinnego, aktywowana woda aloesowa, kofeina, która przyspiesza krążenie i zmniejsza opuchliznę, a także wyciąg z hydrolizowanego ryżu, który pomaga zatrzymywać wodę w komórkach skóry i chronić ją przed odparowywaniem. W kosmetyku znajdują się również wyciągi z alg, zielonej herbaty i ogórka i masło aloesowe. Nawilżający krem pod oczy, tak jak wszystkie produkty Clinique, jest w 100% bezzapachowy i odpowiedni do wszystkich rodzajów skóry.