Co przyniesie wiosna?

Po przeanalizowaniu wybiegów prezentujących kolekcje na wiosnę/lato 2017 można zaobserwować kilka wyraźnych tendencji. Wpływy lat 80. i 90. utrzymają się w kolejnym sezonie, tym razem w nieco przerysowanej formie. Obserwujemy również powrót kobiecej elegancji z jeszcze wcześniejszych dekad.

Szerokie ramiona

Nieważne czy szpiczaste, czy bufiaste – ramiona mają być ogromne. Maskulinizacja damskiej sylwetki charakterystyczna dla lat 80. jest ciągle aktualna. Nastał czas silnych i pewnych siebie kobiet sukcesu.

Barwna monochromatyczność

Wiosną zawsze królują soczyste i świeże barwy. W nadchodzącym sezonie będzie to widoczne jeszcze bardziej. Na pokazach często widzieliśmy intensywną fuksję, fiolety oraz różne odcienie żółci. Projektanci proponują monochromatyczność od stóp do głów.

Pasy i prążki

Najpopularniejszym deseniem nadchodzącego sezonu będą bez wątpienia pionowe prążki, które znacznie wysmuklają sylwetkę. Pasiaki pojawiają się na sukienkach oraz garderobie bardziej codziennej. Możemy je śmiało łączyć z innymi pasiastymi elementami.

Damą być

Ten trend przynosi nam powrót elegancji dawnych lat oraz klasyczną kobiecą sylwetkę z jej łagodnymi liniami i krągłościami. Jeśli dodamy do tego delikatne tkaniny, koronki, florystyczne nadruki wyjdzie nam kobieta z krwi i kości.