Coś haftowanego

Choć jego historia sięga starożytności, w tym sezonie nie kojarzy się z czymś staroświeckim. Wręcz przeciwnie - wraca w wielu nowoczesnych odsłonach. Urzeka skromnością i stonowaniem, by tuż obok olśnić kolorowym przepychem. Haft tej jesieni odnajduje się bezbłędnie i to dosłownie wszędzie!

Prawdziwym hitem jest w połączeniu z dżinsem. Na spodniach, koszulach, katanach. Możesz wybrać między delikatnymi wyszywanymi motywami, np. kwiatowymi, albo postawić na totalny kontrast. Czarne dżinsy z czerwoną różą?! Brzmi świetnie, a jeszcze lepiej wygląda!

Pięknie prezentują się haftowane koszule, bluzy czy też swetry. I tu projektanci zostawiają pole do popisu dla fantazji. Tylko od ciebie zależy, czy zdecydujesz się na misternie wyszyty drobiazg na rękawie bądź mankiecie, czy raczej twoja koszula rozkwitnie niczym wielobarwna łąka.

Na specjalne okazje wybierz haftowaną spódnicę. Taka kreacja obroni się sama. Nie tylko wystarczy ci do takiego, nieco ekscentrycznego dołu skromna, gładka bluzka, ale i nie będziesz potrzebowała biżuterii.

Jeżeli czujesz, że haft to trend dla ciebie, w tym sezonie naprawdę możesz zaszaleć. Na sklepowych półkach czekają na ciebie wyszywane torebki, plecaki, kuferki. W wersji codziennej i wieczorowej, mini, maxi, skórzane i z materiału. Naprawdę jest w czym wybierać!

Haft umiejscowił się również na butach. Możesz postawić na total haft, czyli permanentnie wyszyte trampki, albo wybrać bardziej asekuracyjnie botki z kwiatowymi motywami tylko na obcasie.

Jeżeli natomiast dopiero się zaprzyjaźniasz z tym „tatuażem z nici”, zacznij od... paska. Ten niewielki element garderoby, sprytnie użyty, pozwoli ci oswoić się z nową tobą w stylu folk ;)