Czapki na zimę - jaką wybrać?

Nadchodzą chłodne dni, dlatego warto uzupełnić swoją garderobę o ciepłą zimową czapkę. Nakrycia głowy są dostępne w użytku od wieków. Głównym zadaniem czapki była i jest ochrona głowy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: zimnem, gorącem, deszczem, śniegiem, wiatrem, promieniami słonecznymi, ale również spełnia funkcję wykończenia wielu jesiennych i zimowych stylizacji.

Wybór czapki zależy przede wszystkim od naszego typu urody, jak i ubrań, do których chcemy ją nosić. U zwolenników klasyki zdecydowanie sprawdzą się czapki w odcieniach szarości. Miłośniczki koloru zachęcamy do noszenia mocnego karminu i pudrowych róży. Faktura czapki również jest tutaj istotna, zdecydowanie sprawdzą się te z grubym warkoczem. Występują zarówno gładkie, dobrze przylegające do głowy, z pomponem lub bez, jak i luźno opadające na kark.

Pamiętajmy, czapka jest nie tylko ważna dla ochrony przed chłodem, ale odpowiednio dopasowana może być świetną ozdobą. Wybierajmy wśród różnych faktur, kolorów i wzorów. Bawmy się tym ciepłym dodatkiem.

Sklepy odzieżowe oferują coraz więcej modeli nakryć głowy. Znajdziemy zarówno te klasyczne w stonowanych kolorach, jak i te bardziej odważne, w wyrazistych barwach. Na czapkach coraz częściej widać także napisy i hasła, które również znajdują wielu wielbicieli. Polecamy noszenie czapek, przede wszystkim, aby zadbać o nasze zdrowie, w czasie gdy temperatura spada poniżej zera, ale również jako uzupełnienie codziennych stylizacji.