Dress code na upały

Etykieta stroju służbowego ma wiele ograniczeń. Połączenie modnego wyglądu z wizerunkiem profesjonalisty jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza podczas wysokich temperatur za oknem.

W upalne dni powinniśmy wybierać barwy jaśniejsze i nieco lżejsze. Doskonale sprawdzą się również przewiewne i naturalne tkaniny. Biurową nudę przełamią dyskretne dodatki w postaci pasków kształtujących talię lub delikatnych apaszek podkreślających kobiecość. Musimy jednak pamiętać, aby żaden element garderoby nie wyróżniał się zbytnio. Moda i trendy nie zawsze współgrają z profesjonalnym wizerunkiem. Najlepiej postawić na stonowaną klasykę.

Sprzymierzeńcami każdej kobiety będą eleganckie bluzki koszulowe (również te z krótkim rękawem), które można dowolnie zestawiać z luźniejszymi spodniami bądź bardziej przewiewnymi spódnicami. Latem zapominamy o przytłaczających czerniach i granatach. Dominować powinien beż, który można łączyć zarówno z jasnymi pastelami (błękit, róż), jak i bardziej zdecydowanymi barwami (koral, czerwień, cytryna, niebieski). O tej porze roku sprawdzą się również sukienki o prostym kroju i jednolitym wzorze. Jeśli zdecydujemy się na wersję wzorzystą należy ją „uspokoić” jednobarwnym żakiecikiem bądź marynarką.

W przypadku obuwia zasady biurowej etykiety są bezwzględne i narzucają wyłącznie modele kryjące palce i piętę. Oczywiście, wszystko zależy od miejsca pracy, w którym pracujemy i wewnętrznych ustaleń. Na szczęście coraz więcej miejsc pracy posiada klimatyzację, która jest dużym udogodnieniem dla osób pracujących w czasie upałów.