Dżinsy mamy

Na fali popularności lat 80. i 90. powróciło wiele charakterystycznych dla tego okresu trendów. Jednym z nich są tzw. mom jeans, czyli dżinsy, które zapewne bardzo dobrze pamiętają nasze mamy. Co ciekawe chętniej sięga po nie pokolenie, które urodziło się w latach 90. Osobom starszym ten model wydaje się nieco staroświecki.

Mom jeans przypominają nieco fason boyfriendów, jednak mają zdecydowanie wyższy stan. Nogawki w okolicach ud i bioder są nieco luźniejsze. Niestety nie wszystkie kobiety dobrze się w nich prezentują, bowiem dodają objętości właśnie w tych newralgicznych miejscach. Zatem śmiało mogą po nie sięgać osoby wysokie i szczupłe.

Podwyższona talia pięknie podkreśla kobiece kształty oraz wydłuża nogi. Jednak najlepszy efekt daje zestawienie takiego kroju dżinsów z dopasowanymi i wpuszczonymi do środka topami. Posiadaczki płaskiego brzucha mogą pokusić się nawet na nieco krótsze góry. Króciutkie kurtki bądź żakiety również dobrze spełnią swoją rolę. Jeśli chcemy sylwetce dodać trochę lekkości, wystarczy podwinąć nogawki, aby odkryć kostki i wybrać buty na obcas