Hit czy kit? Rok 2017

W tym roku pojawiły się ubrania i dodatki, które budzą skrajne emocje. Jedni je kochają, drudzy nienawidzą. Poznajcie najbardziej kontrowersyjne trendy 2017.

Sukienki bieliźniane

Celebrytki coraz częściej pojawiają się w sukienkach przypominających nocne koszulki na cienkich ramiączkach. Szyte z połyskliwych, lejących się materiałów przywodzą na myśl sypialniane klimaty. Gwiazdy noszą delikatne sukienki nie tylko na czerwonym dywanie, ale także na co dzień. Na chłodniejsze dni komponują je z grubym swetrem. Trend dla odważnych, jednak to przecież do nich świat należy.

Szerokie rękawy Trend, w którym kobiety wyglądają niczym damy dworu zamieszkujące średniowieczne zamki. Powłóczyste rękawy wracają do łask. Szczególnie pożądanym wzorem są modele inspirowane tancerkami flamenco. Szerokie rękawy noszone są zarówno w wydaniu koszulowym, jak i w sukienkach.

Hafty i naszywki Tutaj przyjmuje się zasadę, że im więcej się dzieje, tym lepiej. Kolorowe naszywki i hafty wypełniają koszule, bluzy, kurtki i wiele innych elementów garderoby. Barokowe wręcz rozwiązania przyciągają wzrok na ulicy. Moda na hafty i naszywki nie ominęła również toreb i butów. Te coraz częściej są przyozdabiane wielobarwnymi dodatkami. Rajstopy kabaretki Kabaretki szturmem zdobyły uliczną modę w zeszłym roku. W tym sezonie dalej są chętnie zakładane do szortów, sukienek, spódnic i poprzedzieranych dżinsów. W sklepach można znaleźć ich skarpetkowe wydanie. Kabaretki mają bardzo bogatą historię. Pod koniec XIX wieku były noszone przez kobiety pracujące w domach publicznych, następnie promowały je gwiazdy Hollywood z lat 50. Natomiast Vivienne Westwood nadała im w latach 70. punkowy charakter.