Inspiracje z lat 50 dla niej i dla niego

Lata 50. były czasami, kiedy po wojnie odżywała moda. Marylin Monroe czy Brigitte Bardot wyznaczały ówczesne trendy. Moda inspirowana tamtymi czasami jest kwintesencją stylu i klasy. W przypadku mężczyzn – jest pełna elegancji, a w przypadku kobiet – uosobieniem wdzięku i subtelności.

Znakiem rozpoznawalnym lat 50. są mocno rozkloszowane spódnice i sukienki, które tego sezonu można znaleźć praktycznie w każdym butiku. Dlaczego kobiety do dzisiaj uwielbiają ten fason? Ponieważ przepięknie zaznacza talię i sprawia, że sylwetka wygląda naprawdę sexy. Rozkloszowane spódnice i sukienki są świetnym wyborem dla kobiet, które chcą ukryć szerokie biodra.

Wzorzyste tkaniny wywodzą się z czasów powojennych. Najpopularniejszym wzorem były grochy i kropki, a także marynarskie pasy i wyraźna krata. Tego sezonu na światowych wybiegach również nie zabrakło wzorzystych stylizacji.

Jeżeli chodzi o modę męską – wydawać by się mogło, że dąży ku coraz bardziej nowoczesnym i liberalnym trendom. Jednak można zauważyć stałą tendencję do powrotu stylu lat 50. – luźne jeansy, t-shirt wpuszczony w spodnie, a także skórzana kurtka. Ówcześnie królowały również stroje bardzo dopasowane do sylwetki – wąskie spodnie, przylegające marynarki oraz cienkie krawaty. W tym sezonie panowie chętnie komponują takie stylizacje.