Jak podkreślić talię?

Figura klepsydry uważana jest za najbardziej kobiecą. Jej sekret tkwi w wyraźnie zaznaczonej talii. Kiedyś uzyskiwano ją za pomocą gorsetów. Podpowiadamy, jak dzisiaj optycznie wyszczuplić talię dzięki ogólnodostępnym ubraniom i dodatkom.

Pierwszym trikiem pomocnym w podkreśleniu talii są szerokie paski. Można je nosić do spódnic, sukienek, długich swetrów, a nawet bluzek zapinanych na guziki. Paski są także pożądane w płaszczach. Mogą być wykonane ze skóry lub rozciągliwych materiałów. Zwykle są wykończone klamrą lub specjalnym zatrzaskiem. Szerokie paski skutecznie poprawiają proporcje sylwetki. Z kolei kolorowe i wzorzyste modele uatrakcyjnią daną stylizację.

Drugim sposobem na optyczne wyszczuplenie talii są spodnie z wysokim stanem. Nosi się je z bluzkami i koszulkami włożonymi do środka. Takie spodnie można dodatkowo ozdobić paskiem. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu talii, to musimy zrezygnować z biodrówek. Spodnie z niskim stanem skupiają uwagę na dolnych partiach ciała, a nie na takim efekcie nam zależy.

Wyraźnie zaznaczoną talię posiadają rozkloszowane spódnice i sukienki. Spódnice najlepiej nosić w towarzystwie paska i obcisłego T-shirtu. Im bardziej rozkloszowany dół, tym lepiej. Do niektórych modeli wszywa się halkę, która sprawia, że materiał lepiej się układa. Tiulowa podszewka korzystnie wpływa na wyszczuplanie talii. Polecamy także zabawę printami i fasonami ubrań. Skośne paski, które schodzą się do wewnątrz i dodatkowe szwy potrafią zdziałać cuda!