Kabaretki

Zapomniane rajstopy kabaretki triumfalnie powracają i to w zaskakującym wydaniu. Ich burzliwa historia sięga Francji końca XIX wieku. Wówczas były zarezerwowane dla tancerek rewiowych i pań do towarzystwa. Na szczęście ich zła sława minęła z biegiem lat, jednak niewybredne skojarzenia pozostały po dziś dzień.

Choć bardzo ładnie podkreślają kształt nogi, kabaretki o zbyt szerokich oczkach wciąż mogą wydawać się zbyt wyzywające, dlatego w codziennym ubiorze warto sięgać po wersje z gęstszymi oczkami bądź zestawiać je w niestandardowy sposób. Prawdziwym hitem obecnego sezonu są kabaretki noszone z mokasynami, wiązanymi oksfordkami lub rockowymi botkami. Odważniejsze dziewczyny sięgają nawet po siateczkowe skarpetki. Ważne, aby oczka były widoczne, dlatego wskazane są spodnie o długości 7/8 bądź krótsze. Świetnym rozwiązaniem jest również użycie w swojej stylizacji dżinsów z dziurami na kolanach, czy udach lub z wystrzępionymi nogawkami.

Kabaretki sprawdzą się również z ołówkowymi spódnicami. Raczej zrezygnuj z długości mini i niebotycznych szpilek – takie połączenie może wyglądać zbyt frywolnie. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się bardziej odsłonić nogi – górna garderoba powinna zakrywać ciało. W takim przypadku najlepszą opcja będzie sweter bądź bluza oversize w bazowych kolorach.