Kobieta i kombinezon

Kombinezon, często wykorzystywany w letnich stylizacjach, jest znany pod angielskim terminem overall. Charakteryzuje go jednoczęściowość, ale kombinacji tego stroju istnieje bardzo wiele. Krótkie rękawy czy nogawki nie są jedynymi wariantami. Szaleć można również z dekoltem, krojem i wzorami. Koniecznie zobaczcie, w jaki sposób.

Pierwsze kombinezony pojawiły się na początku XX w. Nosili je mężczyźni pracujący w fabrykach. Ten uniwersalny strój szybko został przejęty przez kobiety. Używały go np. konduktorki i listonoszki. Strój ten był dla nich niezwykle wygodny i praktyczny. Do dziś możemy spotkać na sklepowych półkach kombinezony nawiązujące do swojego industrialnego rodowodu. Rezygnuje się w nich z dodatkowych printów i zdobień. Natomiast wśród kolorów dominują ciemna zieleń i szarość.

W latach 30. i 50. Modne były kombinezony z krótkimi nogawkami, które noszono na plaży. Chętnie zakładały je ówczesne gwiazdy. Jak nosić kombinezon? Kwieciste i duże wzory polecane są osobom szczupłym. Niskie kobiety powinny unikać długości 3/4 i 7/8, ponieważ skracają one sylwetkę. Podczas doboru kombinezonu do niższego wzrostu zaleca się noszenie butów na obcasie, które dodatkowo wydłużają nogi.

W przypadku kombinezonów możecie same decydować, co chcecie podkreślić. Jeśli posiadacie piękne, długie nogi, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyeksponować je za pomocą wersji z krótkimi nogawkami. Piękne ramiona podkreślą kombinezony z dekoltem w łódkę. Ostatnio prawdziwym hitem jest falbana na wysokości biustu. Nadaje ona sylwetce lekkości i dziewczęcości. Idealnie sprawdzi się jako stylizacja na zbilżające się festiwale.