Które okulary wybierzesz?

Z jakim dodatkiem nie rozstajemy się w trakcie ciepłych dni? Oczywiście z okularami przeciwsłonecznymi! Niektórzy są wierni jednej oprawce, inni zaś kupują wiele modeli w popularnych sieciówkach. Warto zainwestować w porządne okulary przeciwsłoneczne (chociaż jedną parę), które ochronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Obojętnie czy wybieramy się na plaże, w góry, czy wychodzimy ze znajomymi na miasto – chcemy wyglądać modnie i stylowo. Jakie są najmodniejsze wzory na wiosnę i lato 2018? Największą popularnością cieszą się okulary nawiązujące do lat 50. czyli tzw. kocie oczy. Możemy dostrzec ten trend na pokazach Louis Vuitton, który uwielbia wąskie i małe kocie oczy, mocno wyciągnięte na boki.

Hitem są również okulary z dużymi, wyrazistymi oprawkami w kolorze białym lub wielokolorowym. Promowane są także okulary oversize’owe o nietypowych, kolorowych szkłach, nawiązujących do mody z lat 70. Trend ten jest spotykany w najnowszych kolekcjach Diora.

Przezroczyste oprawki także cieszą się dużą popularnością. Miu Miu stawia na okulary złożone z samych soczewek, często prostokątnych bądź okrągłych, które  zdecydowanie przyciągają wzrok.

Najważniejsze przy wyborze oprawek jest ich odpowiednie dopasowanie do kształtu naszej twarzy. Okulary przeciwsłoneczne nie mogą być zbyt szerokie, ani zbyt wąskie. Nie powinny również leżeć za bardzo na policzkach, ani podnosić się. Pamiętajcie – okulary muszą być przede wszystkim wygodne!