Lato w pracy? Da się oswoić!

Jesteś tuż po urlopie? A może odliczasz dni do wakacyjnego wyjazdu? Tak czy inaczej, jeśli akurat letnie dni spędzasz w biurze, warto sprawić, by ten czas upłynął tak lekko, jak to tylko możliwe.

W największe upały wybieraj ubrania z naturalnych tkanin - bawełny, lnu, albo jedwabiu. Ważne, by nie były prześwitujące, czy też zbyt mocno nie przylegały. Przestrzeń między materiałem a ciałem, pozwoli skórze swobodnie oddychać, a Tobie czuć się komfortowo, bo nie będziesz nadmiernie się pocić.

Zrezygnuj z kwiatowych printów, dużych, geometrycznych wzorów, czy też ostrych, neonowych barw. W biurze postaw na pastele, odcienie beżu albo szarości.

Zwracaj uwagę na to, by strój służbowy nie był zbyt wyzywający. Wysoka temperatura na zewnątrz to nie powód, by dekolt sięgał zbyt głęboko, a spódniczka odsłaniała uda. Top na ramiączkach przykryj lekką marynarką, a zamiast plażowej sukienki z głębokim rozcięciem, wybierz garsonkę. Typowo wakacyjne sukienki, mini i króciutkie szorty lepiej włóż po godzinach pracy.

Upewnij się, czy biznesowy savoir-vivre w Twojej firmie nie wyklucza noszenia sandałów czy chociażby butów z odkrytymi palcami lub piętami. Jeżeli tak jest, do biura przychodź w lekkich balerinach albo półbutach z naturalnej skóry. Warto też sprawdzić, jak wygląda obowiązek noszenia rajstop. Coraz więcej firm zaczyna przeobrażać sztywne zasady dotyczące ich noszenia w letnie dni. Jeżeli możesz chodzić z gołymi nogami, pamiętaj, by stopy były starannie wypielęgnowane, a odsłonięte fragmenty skóry pozbawione nieestetycznych znamion, pajączków itp.

Kolorowe tatuaże, połyskliwe stroje, dekolty i wakacyjny luz są oczywiście jak najbardziej wskazane letnią porą, ale... po godzinach pracy!