Lato w stylu retro

 

W lato stawia się przede wszystkim na wygodę. Są jednak kobiety, dla których priorytetem zawsze jest elegancja. To dla nich przygotowaliśmy propozycje letnich ubrań stylizowanych gwiazdami kina. Ich nieśmiertelny look jest idealnym punktem wyjścia do stworzenia wakacyjnych stylizacji!

 

Audrey Hepburn zarażała innych pozytywną energią i z dziewczęcym urokiem nosiła spodnie. Lubiła popularną w latach 60. długość nogawek, które sięgały do połowy łydki (tzw. 7/8). Jej szczupłe ramiona wspaniale wyglądały w bluzkach z odciętymi rękawkami. Drobna twarz Audrey również dobrze prezentowała się w dużych okularach przeciwsłonecznych.

Naszą drugą inspiracją jest Brigitte Bardot. Postać nietuzinkowa, wierna marynarskiemu stylowi, wzorom w grochy i rozkloszowanym spódnicom. W takim wydaniu pojawiała się na na ulicach Saint-Tropez u szczytu swojej kariery. Istotnym elementem w danym zestawieniu są urocze szpilki i chusta, która pełni rolę opaski do włosów. Takie upięcie sprawdza się przy wietrznej nadmorskiej pogodzie.

Ostatnią propozycją dla wielbicieli stylu retro jest szyk w najwyższym wydaniu. Jego reprezentantką była Grace Kelly, hollywoodzka aktorka i księżna Monako. Dzisiaj jest ona modową legendą. Nic w tym dziwnego, ponieważ posiadała wyśmienity gust, który podziwiali fani na całym świecie. Potrafiła znakomicie dobierać dodatki do swoich stylizacji. Jej ponadczasowe suknie zachwycają kolejne pokolenia modnych kobiet. Letnia inspirację Grace Kelly musiała okazać zwiewną sukienką ozdobioną kwiatowymi motywami.