Letnie szorty

Krótkie spodenki to jeden z największych klasyków na lato. Nie ma sezonu letniego bez szortów, zwłaszcza tych jeansowych. Nic w tym dziwnego – możemy je nosić na mnóstwo sposobów.

W latach 30. ubiegłego wieku kuse spodenki kojarzone były wyłącznie z tancerkami kabaretowymi oraz kobietami lekkich obyczajów. Na światowe ulice trafiły dopiero pod koniec lat 60. Obok mini, szorty były najbardziej skąpym ubraniem, w jakim kobieta mogła pokazać się publicznie. Często łączono je z grubymi rajstopami i kozakami, butami na koturnie lub platformie.

W ostatnich latach modne były luźne szorty typu boyfriend – w tym roku panuje trend wyraźnie nawiązujący do lat 80., dlatego tak dużą popularnością cieszą się spodenki z wysokim stanem i wytartym jeansem. Blogerki najchętniej pokazują się w swoich starych jeansach z własnoręcznie obciętymi nogawkami. Domowe przeróbki ubrań są obecnie na czasie, podobnie jak trzy dekady temu.

Szorty są naprawdę uniwersalne, zupełnie jak klasyczne jeansy, więc teoretycznie pasują do wszystkiego. Typowa stylizacja to szorty z bluzką w marynarskie paski. Do szpilek świetnie wyglądają krótkie spodenki z koszulą lub jedwabną bluzką – taki zestaw prezentuje się bardzo szykownie. Zamiennie można wybrać cienki top i narzucić na niego długi kardigan albo marynarkę. Należy jednak pamiętać, że nogawki szortów poszerzą optycznie każdą część, którą poziomo przecinają. Dlatego kobiety o masywnych udach powinny wybierać spodenki nieco luźniejsze i kończące się tuż nad kolanami.