Lucia Heffernan dla Pinko – z miłości do zwierząt

 

Ekscytujący świat zwierząt to niewyczerpane źródło inpiracji. Potwierdza to włoska marka Pinko, która zaprosiła do współpracy amerykańską artystkę – Lucię Heffernan, by stworzyć unikatową kapusłową kolekcję. Jej motywem przewodnim są intrygujące grafiki w zabawny sposób przedstawiające właśnie zwierzęta.

 

Marka Pinko manifestuje swoją miłość do natury, co przekłada się na szereg działań promujących szacunek dla środowiska. Z tego względu bez trudu znalazła wspólny język ze słynną artystką. Lucia Heffernan jest graficzką i malarką, która chętnie eksperymentuje z różnymi stylami współczesnego realizmu, nie brakuje jej przy tym wyjątkowego poczucie humoru. Jej inspiracją są zwierzęta i chęć wywołania uśmiechu na twarzach. Heffernan znana jest z charakterystycznego i rozpoznawalnego już stylu.

Humor, świat natury i moda

Uroczymi bohaterami jej obrazów są zwierzęta przedstawiane w ludzkich sytuacjach. Współtworząc kapsułkową kolekcję dla Pinko artystka oddała głos osłom, myszom, królikom, psom i kotom, które stały się absolutnymi bohaterami grafik zdobiących ubrania i akcesoria. – Moje dzieło jest wyrazem i odkryciem mojej trwającej całe życie fascynacji zwierzętami. Poprzez moje obrazy staram się nadać zwierzętom głos i osobowość. Wyobrażam sobie, co mogłyby zrobić, gdyby znalazły się w ludzkich sytuacjach, przygotowuję sceny, które rzucają światło na ich niewinność i zwierzęcy instynkt. To zderzenie wrażliwości zwierząt i ludzi tworzy często pełen humoru świat – tak Lucia Heffernan podsumowuje swoją współpracę z Pinko.

Lucia Heffernan dla Pinko – z miłości do zwierząt

Zabawne grafiki i ekologiczna świadomość

Ironiczne, zabawne i wielokolorowe nadruki przedstawiają m.in. chytrego kota w sytuacji przypominającej „Śniadanie u Tiffany'ego”, nieśmiałego królika przygotowującego się na randkę, czy królika jeżdżącego na zebrze. Zabawne i urocze postacie pojawiają się na T-shirtach, bluzach i mini sukience z kapturem z polaru, gdzie logo Pinko wzbogacone haftami i dopasowane do grafiki inspirowanej Ameryką Północną. Zwierzęcy bohaterowie wykreowane przez Amerykankę zdobią także ekologiczną wersję Love Puff Bag, która została wykonana ze specjalnego ekologicznego materiału pochodzącego z recyklingu.