Modne botki

Trudno wyobrazić sobie lepsze obuwie na jesień niż botki. Ich fasony bywają bardzo różnorodne. Możemy wybierać spośród masywnych modeli, bardziej delikatnych na szpilce, z wysoka cholewką lub w postaci sztybletów na obcasie z charakterystyczną boczną gumą. Polki decydują się na botki zwłaszcza jesienną porą. Z kolei Włoszki czy też Portugalki nie rozstają się z nimi nawet podczas cieplejszych pór roku.

Jeśli zależy nam na wydłużeniu nóg, wybierzmy modele na obcasie i ze ściętą ukośnie cholewką, tak, aby z przodu była zdecydowanie krótsza niż z tyłu. Taki model z powodzeniem można nosić nie tylko do spodni, ale i przede wszystkim do sukienek i spódnic. Efekt wysmuklenia spotęgują kryjące rajstopy w podobnym odcieniu co buty.

Obecnie bardzo modne są fasony z rockowymi klamerkami lub ozdobnymi zamkami oraz florystycznymi wzorami i haftami. Oprócz nieśmiertelnej czerni lub brązu znajdziemy w sklepach także bardziej odważne kolory, które zagwarantują nam tzw. „efekt wow”. Wystarczy łączyć je z monochromatycznymi zestawami. Wielbicielki ekstrawagancji znajdą także propozycje z aksamitu. Niestety takie rozwiązanie staje się mało praktyczne podczas typowo polskiej szarugi

Botki na grubej podeszwie lub masywnej platformie zdecydowanie obciążają, dlatego bardziej polecane są posiadaczkom zgrabnych nóg. Zwracajmy również uwagę na wysokość cholewki, która może skrócić nogi i tym samym zaburzyć proporcje. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać nieco płytsze modele (poniżej kostki), pasujące praktycznie do każdej sylwetki.