Modowe wpadki

Wszelkiej maści poradniki wiele miejsca poświęcają wskazówkom dotyczącym najnowszym trendom oraz idealnym zestawom. Niestety rzadko mówi się, czego nie powinniśmy robić. Wprawdzie moda nie znosi reguł, jednak istnieją stylizacyjne wpadki, których należy unikać.

Jednym z podstawowych błędów jest decydowanie się na zbyt wiele różnorodnych trendów w jednej stylizacji. Aksamitne botki, spodnie zakończone falbaną, sportowa bluza oversize są obecnie bardzo modne, ale jeśli będą występować w jednym zestawieniu, otrzymamy przerysowany „look blogerki”. Lepszym pomysłem będzie wybranie tylko jednej tendencji. Dzięki temu całość będzie nie tylko modna, ale i bardziej wyważona.

Częstym przewinieniem modowym jest również niedopasowanie krojów i fasonów do naszych sylwetek. Za duża marynarka lub w drugą stronę – za ciasna sukienka z pewnością zaburzą proporcje. Warto przeanalizować swój typ figury i sprawdzić w jakich rozmiarach wyglądamy najlepiej. Pamiętajmy, że wybieranie zbyt luźnych krojów wcale nie ukrywa naszych mankamentów. Wręcz przeciwnie – optycznie powiększa. Często wystarczy lekko zaakcentować talię, aby zyskać kobiecą sylwetkę.

Nieadekwatność stroju do okazji to kolejny poważny grzech. Wyjątkowe sytuacje wymagają stosownej oprawy. Dlatego na premierę do opery nie wypada pójść w podartych dżinsach, a na koncert  rockowy w garniturze. W każdej sytuacji przydaje się znajomość dress code'u. W końcu nasz ubiór to swoisty komunikat, dlatego powinniśmy zastanowić się, co nasz wizerunek mówi o nas samych.