Na sportowo w chłodne dni

Nawet, gdy aura nie rozpieszcza, nie trzeba rezygnować z aktywności sportowej. Jogging, rower, czy też nordic walking, to dyscypliny, które można uprawiać cały rok, bez względu na kaprysy pogody. Trzeba tylko zadbać o odpowiednią odzież. Musi być ciepła, oddychająca, lekka i wygodna.

Bluzy na jesienno-zimowe treningi powinny być idealnie dopasowane, by przylegać do ciała, a równocześnie nie krępować ruchów. Uszyte z oddychających tkanin, które odprowadzają wilgoć i nie pozwalają marznąć, gdy rozgrzejemy się np. biegając. Zawsze zwracaj uwagę na detale - czy bluza albo kurtka ma odpowiednią ilość kieszeni, by pomieścić niezbędne drobiazgi oraz czy posiada odblaski, wszak chcesz być dobrze widoczna po zmroku.

Jeżeli zdecydujesz się na bluzę z kapturem, ważne, by przylegał do głowy, z drugiej zaś strony musi być na tyle elastyczny, byś mogła swobodnie ruszać nią na boki. Ciekawym rozwiązaniem są perforacje przy uszach - pozwalają słyszeć dźwięki z zewnątrz.
Zainwestuj również w termoaktywną bieliznę. Najlepsza jest z miękkiej, delikatnej wełny albo dwuwarstwowej dzianiny. Idealnie, gdy będzie bezszwowa - to zapewni ci absolutny komfort noszenia! Taka bielizna zwykle jest stworzona z materiałów, które zapewniają skuteczne odprowadzanie wilgoci.

Szykując się na jogging w chłodne dni, pamiętaj o wygodnych i ciepłych butach oraz odpowiednich skarpetach. Uzupełnij swoją sportową garderobę również o czapkę, bądź opaskę chroniącą uszy. Przyda się szczególnie na rowerze i ochroni przed podmuchami wiatru.

Jeżeli jesteś osobą, która nie odkłada aktywności fizycznej „na jutro” i szukasz dobrych rozwiązań, zamiast kiepskich wymówek, odpowiednio dobrana garderoba pozwoli ci dać z siebie wszystko o każdej porze roku!