Najmodniejsze kolczyki z sieciówek

Kolczyki to jedna z najstarszych ozdób. Nosimy je przede wszystkim na uszach, ale coraz większą popularnością cieszą się modele zdobiące brwi, wargi, język, nos czy brzuch. Kiedyś z metali szlachetnych, drewna bądź kości, dziś – niemal ze wszystkiego.

W Chinach istnieje mit o niegrzecznej dziewczynce, nad którą rodzice nie potrafili zapanować aż do czasu, kiedy matka zawiesiła jej na uszach ciężarki. Inna wersja jest bardziej humanitarna: dziewczynę rozpaczającą po stracie rodziny uspokoił wspaniałomyślny lekarz – za pomocą usznej akupunktury. Skuteczność zabiegu spotęgował wisiorkami zawieszonymi w miejscach przekłuć. Panna nie tylko odzyskała równowagę, ale i wypiękniała. Koleżanki natychmiast to zauważyły i zaczęły ją naśladować.

Najmodniejsze kolczyki w tym sezonie? Długie! Projektanci lansują długie perły, kolczyki ułożone z błyszczących cyrkonii albo liter. Modne są też koła – szczególnie złote albo białe (Fendi), w eleganckiej wersji ozdobione perłami jak z wybiegu Elisabetta Franchi.

Projektanci sieciówek mają w ofercie mnóstwo pięknej biżuterii, przy czym wzorują się na projektach światowych domów mody. W ofercie Mango znajdziecie niemal identyczne kolczyki do tych, prezentowanych na pokazie Proenza Schouler. Modne, długie kolczyki z wiszącymi cyrkoniami można kupić w sklepie Uterqüe. Z kolei modele z motywem kwiatowym czekają na was w H&M oraz w Stradivariusie.

Długie kolczyki nosimy już nie tylko do wieczorowych kreacji, ale również do codziennych stylizacji. Kolczyki dodają nam kobiecości i sprawiają, że wyglądamy na bardziej pewne siebie.