Nieśmiertelna czarna sukienka

To, że małą czarną powinna mieć w szafie każda kobieta wiedzą wszyscy. Jako strój bazowy nadaje się absolutnie na każde wyjście i często ratuje w sytuacji, gdy nie ma co na siebie włożyć. Może dlatego jej pozycja jest taka silna na wieszaku w garderobie.

W tym sezonie czarna sukienka przeżywa swój renesans. Została wyciągnięta spod marynarek i żakietów na pierwszy plan. Najważniejszą rolę gra materiał z jakiego jest wykonana. Aby nadać jej szyku i stworzyć niesamowity efekt, musimy zrezygnować z tradycyjnych dżersejowych tkanin. Wyjątkowości dodaje jedwab, aksamit i koronka. Wykonanie i krój także nie powinny należeć do zbyt oczywistych. Bardzo dobrze wyglądają materiałowe połączenia. Przezroczyste rękawy, koronkowe kamizelki, plisowane zwiewne doły, a także kontrastowe kołnierzyki. Długość również ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Ekstrawaganckiego stylu doda sukienka midi i maxi. Jeżeli chcemy wybrać typową mini powinnyśmy zdecydować się na bardziej klasyczny wygląd.

Czarna sukienka, która ma charakter bardziej oficjalny doskonale pasuje na wieczorne wyjścia. To, w jaki sposób zostanie użyta zależy od rodzaju miejsca. Delikatne lejące się tkaniny i przezroczystości nie zawsze sprawdzą się w pracy i należy o tym pamiętać. Aby czarna sukienka była w roli głównej trzeba starannie dobrać dodatki, które doskonale zaprezentują jej piękno. Czerwone szpilki lub złota torebka będą podkreślać jej walory. Warto też pamiętać o biżuterii, która doda blasku głębokiej czerni.