Nogi w karnawale

Choć trudno to sobie dzisiaj wyobrazić, pierwotna wersja rajstop była zarezerwowana tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Już w XI wieku panowie docenili ich zalety, którymi między innymi były wspomaganie prawidłowego krążenia i ochrona przed zimnem.

Zanim pojawiły się rajstopy w obecnej formie, na kobiecych nogach królowały pończochy i pasy z tzw. żabkami. Nie należały one do najwygodniejszych rozwiązań i przede wszystkim nie pozwalały na noszenie krótkich spódniczek. To prawdopodobnie pojawienie się na rynku pierwszych, nieprzezroczystych rajstop umożliwiło znaczne skrócenie długości spódnic i tym samym eksponowanie nóg. Prawdziwe umasowienie tego rewolucyjnego elementu garderoby przypada na lata 60. XX wieku. W 1965 roku Pierre Cardin był jednym z pierwszych projektantów, którzy wprowadzili rajstopy do swojej kolekcji.

Karnawał rządzi się innymi prawami. Krótko mówiąc - możemy poszaleć z kreacjami. Idealnym uzupełnieniem bądź wręcz wiodącym elementem stylizacji będą w tym sezonie mniej typowe rajstopy. Błyszczące i brokatowe modele to prawdziwy hit. Zawsze można wybrać grubsze kryjące, więc na pewno mróz nie będzie w nich straszny. Zamiast nudnych czarnych wybierz srebrne, złote albo połyskujące granatowe. Ciekawostką godną uwagi są również kabaretki z cekinami lub kryształkami.

Wzorzystość na nogach także zyskuje popularność. Znane blogerki lansują obecnie rajstopy w gwiazdki. Ten wzór z pewnością pasuje do sukienek na karnawał. Jeżeli gwiazdki to dla ciebie za dużo, skuś się na drobne kropki lub bardziej szalone duże grochy. Bez trudu znajdziesz też inne wzory. Jednak pamiętaj, że najlepiej będą wyglądać na szczupłej nodze.