Olśniewający karnawał

Skrząca się sukienka, cekinowa torebka, błyszczący make-up, srebrzysty lakier do paznokci… W karnawale wszelkie chwyty dozwolone! To chyba jedyny okres w roku, kiedy możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Na imprezach karnawałowych obowiązuje olśniewający total look. Co ciekawe, metalizujący błysk lansowany był przez ostatni rok. Jednak na co dzień wybieramy zdecydowanie bardziej stonowane połączenia. Cekinowy top można zestawić z matowymi rurkami bądź spódniczką. Skrzące się elementy „uspokoimy” również stonowaną marynarką bądź skórzaną kurtką. Jeśli zdecydujesz się na klasyczną małą czarną, koniecznie wybierz spektakularną, nawet nieco przerysowaną, biżuterię. Dobrym wyborem będzie także upstrzona dżetami kopertówka bądź opalizujące buty.

Obawiasz się kiczu? Zupełnie niepotrzebnie. Jeśli kroje będą dopasowane do Twojej sylwetki, nadmiar błysku nie powinien stanowić problemu. Pamiętaj, że połyskliwe tkaniny optycznie powiększają, dlatego zrezygnuj z workowatych, zbyt obszernych fasonów. Jeżeli cekiny od stóp do głów to jednak dla Ciebie za dużo, użyj przynajmniej nabłyszczacza do włosów, rozświetlającego pudru ze złotymi drobinkami albo zafunduj sobie brokatowy manicure. Daj się ponieść chwili i nastrojowi szampańskiej imprezy.