Pastelowe płaszcze – must have!

Choć za oknem wciąż zima i prószy śnieg, to w sklepach pojawiają się już pierwsze zwiastuny wiosny. Z racji tego, że mrozy nie są uciążliwe można powoli zacząć rozglądać się za lżejszym odzieniem.

Na sklepowych wieszakach pojawiło się mnóstwo płaszczy w przyjemnych pastelowych barwach. Zdecydowanie króluje pudrowy róż, który można znaleźć w prawie każdej sieciówce. Do wyboru są też inne jasne kolory: pustynny beż, jasny szary, słomkowy, czy błękitny. Należy zastanowić się nad płaszczami w cukierkowych i słodkich barwach, które dodadzą uroku każdej stylizacji. Warto zrezygnować z ciemnych dwurzędowych kurtek i przywitać zbliżającą się wiosnę w zupełnie innej odsłonie.

Niewątpliwie zaletą pastelowych płaszczy jest to, że nadają lekkości całemu lookowi. Doskonale łączą się ze wzorzystymi dodatkami, w postaci szali. Idealnie będzie pasować do nich lustrzana torebka, czy jasne błyszczące buty. Można wybrać taki o kroju klasycznym lub w literkę A. W tym sezonie na topie są paski w rozmiarze XXL, które uzupełnią prosty wygląd płaszcza.