Postaw na róż!

Nadchodzący sezon będzie należał nie tylko do zieleni, którą obwieścił wszystkim Pantone. Już teraz można zaobserwować, że zarówno w sklepach, jak i kampaniach głównych marek pojawia się kolor różowy!

Jeżeli chodzi o tę barwę, to pole do popisu jest naprawdę duże. Gama różowych odcieni jest na tyle szeroka by znaleźć coś idealnego dla siebie. Główną rolę będą grały dwa skrajne kolory. Pudrowy róż i różowy o intensywnym nasyceniu. Można je ze sobą połączyć tworząc różowy total look, który będzie doskonale pasował do pracy czy na wieczorne wyjście. Decydując się na tego typu kolory warto w pierwszej kolejności ustalić jaki odcień będzie adekwatny do naszego koloru skóry czy włosów. Panie o jasnej karnacji i jasnych włosach będą zdecydowanie lepiej wyglądały w stonowanym aczkolwiek nie pudrowym odcieniu. Należy pamiętać aby kolor nie był zbyt ziemisty i nie zlewał się zresztą ciała. Panie, które mają ciemniejsze włosy i kolor skóry, zdecydowanie dobrze będą wyglądały w nasyconych jak i w pudrowych barwach.

Aby zainspirować się różowym stylem warto podpatrzeć zestawienia ubrań wprost z wybiegów np. u Balenciagi, Bottegi Venety czy chociażby Valentino. Przed zakupem warto dokładnie przeanalizować swoją stylizację, ponieważ różowy to nie tylko przyjemny wiosenny odcień, to również barwa, która źle dobrana do naszego kolorytu i sytuacji może całkowicie zmienić nasz wizerunek, niekoniecznie tak jakbyśmy tego oczekiwali.