SEN NOCY LETNIEJ

 

Nareszcie nadeszły te najkrótsze w roku, pachnące kwiatami, czasem upalne, a czasem ulewne – letnie noce. W mieście przynoszą ukojenie po gorącym dniu, zaś na urlopie są tylko krótką przerwą między kolejną dawką przygód.

 

Nieważne, czy spędzasz je w samotności, z rodziną, czy przytulając się do ukochanego kota. Czy w luksusowym hotelu, czy też w domku campingowym z paczką przyjaciół. Ważne, by Twój nocny strój był wygodny, przewiewny i… kobiecy.

Jeżeli jesteś zwolenniczką koszulek, pamiętaj, by spędzać noce w takich, które uszyte są z naturalnych tkanin. Idealnie sprawdzi się cienka bawełna, jedwab, jersey czy też wiskoza. Zwróć również uwagę na krój i dodatki. Ozdobne ramiączka z wielu warstw koronki mogą wprawdzie wyglądać zjawiskowo, ale również podrażniać skórę, lepiej więc sprawdzić to przed zakupem. Podobnie rzecz się ma z wszelkimi ozdobami naszytymi na koszulki, szarfami, wstążkami, itp. Mogą przyciągać wzrok (i oczywiście taka jest ich rola!), ale swoją sztywnością spowodować, że nie da się w takiej koszulce spać.

Wielbicielki piżam również znajdą coś dla siebie w letnich kolekcjach. Krótkie szorty, koszulki na ramiączkach, bogaty wybór wzorów i kolorów, które można dowolnie łączyć i miksować ze sobą. Piżamy są bezpieczniejszą, niż zmysłowa koszulka, opcją nocnego stroju, chętnie wybieraną na wyjazdy w grupie znajomych, gdy chcemy czuć się komfortowo. Jeżeli szczególnie cenisz sobie wygodę, warto zaopatrzyć się w piżamę o rozmiar większą, niż nosisz zazwyczaj. To zagwarantuje pełną swobodę ruchów, a co za tym idzie, spokojny sen.

Cieszmy się letnimi nocami, zmysłowym dotykiem satyny na skórze i tym, jak odcień koszulki podkreśla opaleniznę. Cieszmy się, bo już niebawem zastąpimy koszulki na ramiączkach ciepłą flanelą i pozostanie nam tylko tęsknota za wakacyjnymi klimatami.