Shopping Experience powered by Vogue Polska

Kreacje, taniec, spotkania z gwiazdami i osobistościami świata mody... A to wszystko w wyjątkowym otoczeniu The Designer Gallery. Za nami druga edycja Shopping Experience –jedynego takiego wydarzenia sygnowanego przez „Vogue Polska”.

Performance „Hold that pose” – inspirowany voguingiem

Ramą drugiej edycji Shopping Experience powered by Vogue Polska był taniec i jego powiązania z modą oraz sztuką. Wydarzenie rozpoczęło się od wyjątkowego wieczoru w The Designer Gallery, który uświetnił performance przygotowany przez Magdalenę Marcinkowską oraz Kamilę Górny. „Hold that Pose” to widowisko łączące taniec i pokaz mody, inspirowane voguingiem – stylem tańca, który narodził się w latach 60. w Nowym Jorku. U jego źródeł znalazła się fascynacja pozami modelek ze stron „biblii mody”, czyli magazynu „Vogue”. Nieskrępowana ekspresja, zmysłowość i nieprzewidywalność voguingu zachwyciły świat i sprawiły, że na dobre wpisał się w popkulturę, inspirując artystów i twórców z różnych branż. W pokazie w The Designer Gallery wzięli udział tancerze House of Army, którzy zaprezentowali stylizacje z butików obecnych w Galerii Mokotów. Wieczorny pokaz był inauguracją eventu wypełnionego inspiracjami ze świata mody, urody, designu i mediów.

Szczypta wiedzy ze świata mody

Podczas Shopping Experience powered by Vogue Polska w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w Warsaw Concept Store można było wziąć udział w panelach dyskusyjnych poświęconych m.in. pracy modelki, wyzwaniom stojącym przed markami i branżą modową oraz motywom tańca w pokazach mody. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Kasia Sokołowska, producentka i reżyserka pokazów mody, dyrektor artystyczna The Designer Gallery, projektant Mariusz Przybylski, Harel, Red Lipstick Monster, Jessica Mercedes, Anna Puślecka, Marcin Różyc, Ewelina Gralak, Ciocia Liestyle oraz redaktorzy i styliści współtworzący „Vogue Polska”. Przez cały weekend w The Designer Gallery i Galerii Mokotów na gości czekały też konsultacje beauty i makijażowe pod okiem ekspertów Dr Irena Eris, a w butikach można było wziąć udział w atrakcyjnych spotkaniach
ze stylistami magazynu „Vogue Polska”.