Spodenki dopasowane do figury

Latem kobiety chętnie zakładają krótkie spodenki. Jednak nie wszystkie wiedzą, że w ich doborze najważniejsze jest dopasowanie kroju do figury. Jakie spodenki powinny wybierać kobiety o pełnych biodrach i udach, a jakie szczupłe dziewczyny o filigranowej budowie ciała? Oto kilka praktycznych porad.

Zaczynamy od kobiet szczupłych i niewysokich. Te powinny postawić na krótkie szorty, których optycznie wydłużają nogi. Podobnie są one zalecane wyższym dziewczynom posiadającym krótkie nogi. Szorty diametralnie zmieniają proporcje sylwetki na korzyść noszących je. W przypadku krótkich nóg lub niskiego wzrostu odradzamy spodnie o długości 7/8 lub tzw. rybaczki.

Luźne szorty sprawdzą się u posiadaczek dużych pośladków i szerokich bioder. Ważne, aby były pozbawione dodatkowych aplikacji i sporych kieszeni wszytych z tyłu, gdyż te dodatkowo powiększają pupę. Obfite uda zamaskują spodenki z szerszymi nogawkami, które układają się w literę A. Przy okrągłej budowie ciała powinno się unikać poziomych pasów i dużych printów.

Kobiety, które mają masywne łydki odwrócą od nich uwagę jaskrawymi kolorami i wzorami. Posiadaczki wąskich bioder i szczupłych ud mogą śmiało sięgać po szorty układające się na kształt bombki i szaleć ze wzorami. W ich przypadku warto również zainwestować w szorty z niskim stanem, które są przewiązywane kokardką. Dobrym rozwiązaniem jest przełożenie przez szlufki chustki i przewiązanie jej z boku. Taki trik powiększa optycznie biodra i wyrównuje zarys sylwetki.