Sposoby na mrozy

Zima naprawdę potrafi być piękna, zwłaszcza jeśli jest mroźna i biała. Aby móc cieszyć się w pełni tą porą roku, musimy najpierw uchronić się przed niskimi temperaturami. Kompletując zimową garderobę warto zapoznać się z naszymi wskazówkami.

Chodząc z gołą głową narażamy się na znaczną utratę ciepła. Czapka wydaje się koniecznym elementem. Alternatywą (dla tych, którzy nie lubią siebie w czapkach) mogą być kominy bądź szerokie szale nachodzące na głowę. Wybierając szaliki zwróćmy uwagę na skład. Najodpowiedniejsze będą te z naturalnych włókien – wełny, kaszmiru. Najlepiej wiązać je blisko szyi, żeby nas lepiej ogrzewały. Nie polecamy natomiast akrylu, ponieważ jest w nim po prostu zimniej. Jeśli sweter, to również z dużą ilością wełny, która dzięki swoim właściwościom doskonale izoluje, pochłania wilgoć i ją odparowuje.

Dobrym pomysłem wydają się być wkładki izotermiczne. Włożone do butów będą chroniły i izolowały przed zimnym powietrzem. Bielizna termiczna np. z wełny merynosów z pewnością ogrzeje i utrzyma stałą temperaturę ciała. Zalecana szczególnie biegaczom bielizna termoaktywna, wprawdzie nie ogrzewa, ale za to chroni przed zimnem. Na mrozy niezastąpione są także kurtki puchowe z prawdziwym puchem (im więcej w składzie tym lepiej) i pierzem. Uzupełnieniem zimowego ubioru będą bez wątpienia grubsze rajstopy, które przyjemnie otulą stopy i nogi oraz rękawiczki, które dodatkowo ochronią ręce przed przesuszeniem.