Styl rockowy

Styl rockowy wiąże się z pewnym stylem bycia, daje wiele możliwości, bo stawia przede wszystkim na luz i nonszalancję. Rockowa stylizacja ma sprawiać wrażenie, że osobie noszącej tego typu ubrania nie zależy na wyglądzie, ale zarazem okazuje ona w ten sposób bunt oraz siłę.

Taki sposób ubierania się łączy się przede wszystkim z latami 80. i muzyką rockową. Stanowił wtedy przeciwieństwo damskiego i dystyngowanego stylu, obecnie mamy z nim do czynienia w odświeżonej formie. Warto zainspirować się gwiazdami – przemycają je w swoich outfitach Rihanna, Madonna, Kate Moss czy Maja Sablewska.

Klasyka stylu rockowego to przede wszystkim czerń i skóra – skórzana kurtka, spodnie, ciężkie buty, szczególnie te z wysoką cholewką. Gorącym trendem w tym stylu jest ramoneska, którą obecnie w szafie ma niemal każda kobieta. Doskonale odnajdą się tu też elementy garderoby ozdobione ćwiekami, tatuaże, piercing, mocny makijaż smokey eyes czy niedbała fryzura „czesana wiatrem”.

Innym pożądanym materiałem jest jeans – zarówno w formie spodni, koszul, jak i kamizelek. Świetnie sprawdzą się podarte spodnie lub rajstopy. Dopełnieniem stylizacji będzie luźny T-shirt z ulubioną kapelą lub czaszką. Czerń można też uzupełnić o czerwień w postaci koszuli w kratę, apaszki czy czerwonych ust. Mile widziane są dodatki w postaci wyrazistej biżuterii z dodatkiem metalu czy szerokiego paska. Współczesny styl rockowy jest bardzo kobiecy. Do outfitu można dorzucić szpilki albo wybierać pojedyncze elementy i łączyć je z czymś bardziej eleganckim, np. sukienką.