Stylowa ochrona oczu

Okulary przeciwsłoneczne spełniają nie tylko funkcję ochronną, przede wszystkim potrafią być prawdziwą ozdobą naszej twarzy. Ich zadaniem jest także wyrównywanie jej proporcji. Należy pamiętać, że nasz wygląd zależy od fasonu oprawek. Przedstawiamy wskazówki, które ułatwią wybór idealnych okularów.

Okulary dopasowujemy głównie do kształtu twarzy. W tym przypadku obowiązuje zasada kontrastu. Jeśli twoja twarz jest okrągła i posiada łagodne rysy, wybieraj bardziej kanciaste ramki. Z kolei wyraziste, ostre rysy lepiej będą się prezentować w obłych kształtach.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę to rozmiar okularów. Drobne twarze powinny unikać oprawek całkowicie je przysłaniających (tzw. muchy). I na odwrót - zbyt małe mogą podkreślić szeroką głowę. Najlepiej, aby okulary mieściły się między łukiem brwiowym a kośćmi policzkowymi. Górna część ramki nie powinna zasłaniać brwi. Natomiast dolna część oprawki nie może zbyt mocno opierać się na policzkach.

Jeśli chodzi o kolorystykę, uniwersalna zasada głosi, że osoby o ciepłej karnacji powinny wybierać również cieplejszą tonację (np. brązy, złoto, écru, pomarańcz). Z kolei typy chłodne najlepiej będą wyglądać w zimnych barwach (niebieski, srebro, fiolet, szarość). Pamiętajmy jednak, że najbardziej liczy się komfort i to jak czujemy się w danym modelu. W końcu możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, zwłaszcza podczas słonecznych dni. Przy okazji życzymy, aby dobra pogoda nie opuszczała nas przez cały sezon wakacyjny.