Trendy na jesień

Rozpoczynamy przygotowania do jesiennego sezonu. W 2017 roku na pierwszym planie pojawia się kilka istotnych trendów. Niektóre z nich odwołują się do klasyki, pozostałe są ziszczeniem marzeń o podboju kosmosu i realizacją futurystycznych wizji.

Jesienią można zabłysnąć niczym gwiazda. Galaktyczne motywy są widoczne we wszechobecnym połysku i śmiałych krojach. Są to ubrania, które przypominają kostiumy z filmu science fiction. Prym wiodą metaliczne barwy (głównie srebro), materiały przypominające folię aluminiową i plastik. Projektanci przygotowują z nich niemal wszystkie rodzaje ubrań. Szczególną miłością zapałali do kosmicznych bluz i kurtek.

Teraz mamy coś dla tradycjonalistek. W modzie jesiennej kolejny raz stawia się na kratkę. Wybieramy tę drobną, najlepiej w odcieniach szarości. Kratkę używamy w bardziej eleganckich outfitach. Jest to wzór pożądany na marynarkach, ołówkowych spódnicach, koszulach, płaszczach czy spodniach. Z kolei barwą dominującą w tym sezonie jest granat. Nosi się go jako alternatywę dla czerni lub w jej towarzystwie. Ponadto granat dobrze będzie się prezentować w połączeniu z kolorami: pomarańczowym lub czerwonym.

Garnitury dla kobiet wypromowała w ubiegły stuleciu Coco Chanel. Męski styl wraca do łask. Na światowych wybiegach można zobaczyć marynarki z wyraźnie zarysowanymi ramionami i spodnie na kant. Zaleca się ich noszenie nie tylko do pracy, ale także na co dzień.  To realizacja wizji nowoczesnej, silnej i pewnej siebie kobiety. Kobiety rządzącej tej jesieni.