Trendy: spodnie culottes

Spodnie typu culottes nie są stworzone dla każdego i potrzeba dużej świadomości, aby wyglądać w nich dobrze. To bardzo oryginalny dodatek do stylizacji ze względu na szerokie nogawki i nietypową długość za kolano. Dzisiaj pomożemy je ujarzmić!

Ten element garderoby wywodzi się z Francji, gdzie zagościł w modzie męskiej. Wtedy takie spodnie były dodatkowe związywane nad kolanem. Damskie modele pojawiły się w XIX w. i łączą się z zagadnieniem emancypacji kobiet. Tym mianem określano szerokie spódnico-spodnie, które umożliwiały kobietom, np. jazdę na koniu okrakiem czy na rowerze. Jednak ich największa popularność przypada na lata 70. zafascynowane stylem hippie. W latach 90. pojawiły się w wąskiej wersji – po prostu jako rybaczki. W 2014 roku ten trend postanowił odświeżyć projektant Alexander Wang.

W kulotach najlepiej będą wyglądały osoby wysokie, bo optycznie skracają nogi. Dlatego obowiązkowym elementem stylizacji ze spodniami culottes są szpilki lub koturny. Lepiej też omijać przy tym fasonie biały kolor, który poszerzy dodatkowo biodra. W przypadku niższych pań dobrym pomysłem jest ubranie spodni oraz bluzki w tym samym kolorze, co pozwoli wysmuklić sylwetkę.

Kuloty dobrze komponują się długimi żakietami, koszulami oraz topami o prostym kroju. Top wpuszczony w spodnie z wysokim stanem pięknie podkreśli talię. W związku z luźnym fasonem kulotów, lepiej dobrać bardziej dopasowaną górę. Na wyjście warto wybrać świecący materiał, dzięki któremu cały look nabierze jeszcze ciekawszego wyrazu.