Trzy modne kolory na jesień

Tegoroczna jesień przyniesie nam ciekawe trendy w modzie, ale warto też zwrócić uwagę na same kolory – mogą być zaskakujące!

1. Granatowy

Granat najprawdopodobniej będzie najważniejszą barwą najbliższych miesięcy – podczas pokazów zaproponowali go Christian Dior, Saint Laurent czy Giorgio Armani. Granat jest elegancki i ponadczasowy, świetnie zastępuje czerń, ale równie dobrze się z nią komponuje. Moda na granat wiąże się również z prezentowanym przez projektantów trendem na motywy kosmiczne.

2. Żółty

Żółty to jeden z kolorów tego sezonu, mimo że jest dosyć trudnym odcieniem. Najlepiej będą w nim wyglądać osoby o bardzo ciepłym typie urody. Jeśli chcemy przemycić żółć, najlepiej odsunąć go od twarzy i wykorzystywać w dodatkach (torebka, buty) lub dolnej części ubioru (spódnica, spodnie). Żółć połączona z bielą będzie wyglądać bardzo świeżo, a zestawienie z innym nasyconym kolorem przyciągnie wzrok. Proponujemy łączyć żółć z niebieskim, brązowym, szarym, czarnym lub różowym czy zielonym w odważniejszym wydaniu.

3. Srebro i metaliczny połysk

Srebro jest delikatniejsze i bardziej uniwersalne od złota, łatwiej je przemycić w dziennej stylizacji. Zwrot w kierunku srebra wiąże się ze wspomnianym wcześniej trendem na motywy kosmiczne. Odważniejszym spodoba się moda na metaliczny połysk – dzięki takim ubraniom i dodatkom trudno zaginąć w tłumie. Karl Lagerfeld zaprezentował metaliczne spódnice i płaszcze. Ten motyw warto wykorzystać w dodatkach, aby ożywić stylizację i dodać jej nutkę glamour – my polecamy dużą torbę typu shopper i botki na obcasie.