Twój sport na jesień

Koniec lata nie oznacza końca ulubionych aktywności. Złota, polska jesień sprzyja porannemu joggingowi, wyprawom rowerowym czy też energicznym spacerom. By nie stracić wypracowanych latem pięknych kształtów chętnie zapisujemy się również na fitness bądź zumbę.

By zachować formę i cieszyć się sportem, zainwestuj w idealnie dobrany biustonosz albo top. Taki, który nie będzie deformował piersi w trakcie treningu, będzie lekki i mega-wygodny, a do tego po prostu... ładny. Ta część garderoby, gdy jest idealnie dopasowana, pozwala zwiększać efektywność wykonywanych ćwiczeń. Na co warto zwrócić uwagę?

Ramiączka. Powinny być szersze niż w zwykłym biustonoszu, najlepiej, gdy są podszyte elastyczną taśmą i na tyle wygodnie się układać, by nie wpijały się w ciało.

Miseczki. Zwykle miseczki biustonoszy sportowych odpowiadają rozmiarowi ich codziennych odpowiedników, są jednak inaczej wyprofilowane. Sportowy stanik nie ma za zadanie uwypuklać piersi, a raczej je lekko spłaszcza. Ma być im miękko i wygodnie, ale muszą być usztywnione na tyle, by w trakcie intensywnych ćwiczeń nie przysparzały bólu i odciążały kręgosłup.

Najważniejsza jest taśma pod biustem. To ona utrzymuje całą konstrukcję, więc musi być solidna, ale równocześnie opinając, nie może wpijać się w ciało, bo przy każdym ruchu mogłoby to powodować spory dyskomfort.

Tkanina, z której wykonany jest taki biustonosz, powinien „oddychać”, czyli zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Skóra musi być sucha, by nie dochodziło do odparzeń i innych podrażnień, jednocześnie dobrze, by zapewniony był dopływ chłodnego powietrza.

Warto również zwrócić uwagę na estetykę takiego topu. Wszak ćwiczenia mają sprawiać nam przyjemność i motywować, niech będzie to więc w jak najlepszym stylu - wybór jest tak duży, że każda z nas na pewno znajdzie dla siebie ulubiony fason i kolor.