W świątecznym klimacie

Tak, to prawda – pierwsze dźwięki „Last Christmas” zespołu Wham już rozbrzmiały. Światem dookoła zaczyna rządzić przedświąteczna gorączka, której od początku grudnia większość społeczeństwa bez zastanowienia się poddaje. Jest czerwono. Jest złoto. Jest zielono… Pachnie świerkiem, a niektórzy rozglądają się w poszukiwaniu jemioły ;-)

Nawet, jeśli jesteś bożonarodzeniowo-sceptyczna, w końcu i tak zmiękniesz! Kiedy?! Może przymierzając swój pierwszy sweterek w świątecznym klimacie?!

Święcił triumfy w filmach o przygodach Bridget Jones. Od tamtej pory pojawiają się nie tylko w komediach romantycznych, ale i na sklepowych półkach. Cieszą oczy wizerunkami reniferów, Mikołajów, elfów, czy śnieżynek. Zwykle są obszerne, puchate, mięciutkie – tak przytulne, by od razu wprowadzać osobę je noszącą w miły nastrój.

Bywa, że mają zabawne kaptury z rogami albo wszyty gdzieś dzwoneczek. Czasem skrzą się brokatem, innym razem zachwycają cekinowymi aplikacjami. Niektórzy lubią takie z przesłaniem: zabawnym napisem, świąteczną sentencją, czy choćby skromnym „Merry Christmas” gdzieś na rękawie.

Bywa, iż bożonarodzeniowe klimaty opanują też piżamy, koszule, czapki czy skarpety. Bywa, że chcemy skompletować sobie taki outfit i bawić się nim, odziani od stóp do głów w świąteczne cacka. Bywa jednak, że kojarzymy je wyłącznie z komercją, albo uważamy za obciachowe…

Oczywiście – nie założysz, jeżeli nie chcesz, jednak zapewniamy, że w takim sweterku bądź bluzie jakoś bardziej chce się śpiewać kolędy, a kubek gorącego kakao i pierniczki smakują lepiej!