Wakacje na koturnie

Modele damskich butów na grubej podeszwie cechują się przede wszystkim wygodą oraz wyjątkowo letnim charakterem. Koturny pojawiają się – niezależnie od zmieniających się trendów – każdego lata. Są idealnym rozwiązaniem dla kobiet, które chciałyby wysmuklić sylwetkę, ale nie kosztem komfortu noszenia (jak w przypadku szpilek).

W tym sezonie możemy wybierać spośród klasycznych koturnów korkowych, wykonanych z drewna, ze słomy bądź kolorowej plecionki. Znajdziemy również propozycje ze skóry i  zamszu. Dla kobiet o romantycznej duszy przygotowano modele w formie sandałków, czółenek oraz butów z odkrytym palcem (tzw. peep-toe).

Wybierając buty na koturnie zwracamy uwagę na wyprofilowanie podeszwy oraz na stabilne oparcie pięty, która powinna być ułożona jak najbardziej równolegle do podłoża. Koturny lubią luz i swobodę. Klasyczne modele (korkowe bądź z plecionką) nadają się głównie do casualowych stylizacji. Najlepiej wyglądają z szortami, szerokimi spodniami bądź letnią sukienką. Są nieodzownym elementem stylu marynarskiego. Jednakże te pokryte skórą licową stają się bardziej eleganckie. Dzięki czemu sprawdzą się również na wieczornych wyjściach oraz spotkaniach z przyjaciółmi.

Koturny same w sobie są bardzo masywne, dlatego kobiety o mocnej budowie nóg powinny wybierać delikatniejsze fasony. Musimy dodatkowo pamiętać, że pasek okalający kostkę skraca optycznie nogi. Efekt ten możemy zniwelować wybierając modele z cienkim paseczkiem w kolorze cielistym.