Wiosenny przegląd spódnic

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to idealny moment na zmianę garderoby na lżejszą. Wreszcie będzie można odetchnąć, co raz częściej sięgając po spódnice niż po spodnie. W tym sezonie ich wybór jest naprawdę duży. Warto więc dodać trochę więcej kobiecości do codziennej stylizacji.

Może wydawać się to zdumiewające ale spódnica na początku swojego istnienia należała do męskiej garderoby. Kobiety wówczas ubierały się w wielkie suknie. Z biegiem lat męskie spódnice został wyparte przez spodnie a niecodzienny widok mężczyzny w takim ubraniu można zobaczyć jeszcze na terenach Szkocji, Irlandii czy Bałkanów. Nie mniej jednak aktualnie spódnica to typowo damski strój, który z biegiem lat ewoluował dając ogromny wybór paniom na całym świecie.

W tym sezonie zdecydowanie królują lekkie, zwiewne i kwiatowe spódnice midi. Można je łączyć z dopasowanymi topami lub swetrami oversizie. Modny będzie również print w kratę przypominający koc piknikowy lub obrus. Wyraźnym akcentem są również falbany, które będą falowały na różnego rodzaju materiałach. Od bawełnianych spódnic przez delikatne i lejące się tkaniny.

Panie, które podejmują bardziej klasyczne decyzje względem ubioru również znajdą coś dla siebie. Proste kroje ołówkowe lub trapezowe nadal są na czasie. Warto jednak zdecydować się na koronkowy lub skórzany materiał aby nadać swojej stylizacji konkretny charakter. Spódnica pasuje do każdych butów i każdej koszulki, nawet do bluzy. Dlatego jest obowiązkowym elementem w kobiecej garderobie.