Wiosno przybywaj! Motyw kwiatowy

Jeśli masz już dość zimowej aury za oknem i tęsknisz za wiosną, wprowadź ją już teraz do swojej szafy. Sposób jest banalnie prosty; wystarczy kupić coś z kwiatowym motywem. Niech nasza garderoba zakwitnie feerią barw. Wiosenne kolekcje, które pojawiają się w sklepach, jeszcze bardziej nam to ułatwiają.

Kwiatowy trend powraca do nas praktycznie każdego roku. Obecnie ukwiecone jest praktycznie wszystko: spodnie, sukienki, bluzki, spódnice, biżuteria a nawet buty. Florystyczny wzór wcale nie musi kojarzyć się wyłącznie z folklorem. Obecnie możemy znaleźć zarówno realistyczne motywy kwiatowe, jak i te rozmyte, bardziej umowne. Obowiązuje różnorodna skala - od delikatnej i romantycznej łączki po duże, wyraziste elementy.

Poeksperymentuj, zestawiając ze sobą różne wzory - drobne dziewczęce kwiatki z tymi przeskalowanymi. Tradycjonalistkom polecamy połączenie ukwieconego elementu z czymś bardziej stonowanym (np. kwieciste spodnie z klasycznym czarnym żakietem i jednolitym topem). Ryzykantki mogą spróbować łączyć ten motyw z jaskrawymi barwami bądź nawet innymi wzorami. Z kolei wszystkim niepokornym duszom rekomendujemy zestawienie kwiecistego nadruku ze skórą i ciężkimi botkami. Pamiętaj jednak, że zbyt duże wzory optycznie powiększają. Wielkość nadruków powinna być dopasowana do proporcji sylwetki.