Zmysłowa koronka

Misterna koronka jest bez wątpienia najbardziej subtelną i kobiecą tkaniną. Tegorocznej wiosny nie boimy się – ku uciesze wielu panów – prześwitującego ciała. W sklepach znajdziemy nie tylko ażurowe sukienki i topy, do łask wracają także dodatki wykończone koronkowym motywem: torby, paski, bielizna a nawet biżuteria.

Koronka niejedno ma imię. Może być zarówno romantyczna, jak i drapieżna i seksowna. Łącząc ją z – modnymi obecnie – pastelami podkreślimy delikatność i eteryczność. Dzięki skórzanym bądź dżinsowym dodatkom uzyskamy intrygujący styl retro. Natomiast czarna koronka z kolorowym akcentem zmieni każdą kobietę w wyrafinowanego wampa. Należy jednak zachować umiar.

Nadmiar koronki może nadać stylizacji nieco tandetnego wymiaru. Aby uniknąć wulgarnego efektu, trzeba zrównoważyć zestaw dowolnym kontrapunktem, np. do koronkowej spódnicy dobrać casualową górę, na top z koronki narzucić oversizowy sweter lub uzupełnić go sportowymi butami, koronkową sukienkę zestawić ze skórzaną ramoneską.

Pamiętajmy, że koronka jest ozdobą samą w sobie, dlatego dobierając do niej akcesoria i biżuterię, stawiamy na delikatność i minimalizm. Kreatywnym pomysłem będzie połączenie kilku wiosennych trendów – przezroczystości, wielowarstwowości i wyraźnego wpływu lat 90. Prześwitująca warstwa zewnętrzna, w postaci długiej sukienki jest bardzo na czasie. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby pod spodem zaprezentować rurki i najzwyklejszą koszulkę.