Zoom na rękawy!

Choć zapewne wiesz, że może być lotniczy bądź cukierniczy, to jednak najczęściej zastanawiasz się raczej nad kwestią: długi czy krótki?! Rękaw, bo to o nim mowa, w tym sezonie przebojem wybija się na pierwszy plan w damskich stylizacjach. Określa charakter stroju, determinuje wybór ewentualnych dodatków, urzeka detalami - po prostu skrada całe show...

A pomyśleć, że pierwotnie miał służyć tylko do ochrony kończyn górnych! Fason rękawów staraj się zawsze dopasować do swojej sylwetki. Możesz bowiem to i owo zatuszować, ale i podkreślić. Warto więc skorzystać z możliwości, jakie daje nam nie tylko wybór kroju rękawów, ale i wszelkie wariacje z dodatkami, aplikacjami, lamówkami czy kokardami.

Pamiętaj, że ozdobne rękawy przyciągną uwagę do twoich dłoni bądź przedramion. Zanim się na takie zdecydujesz, upewnij się więc, że skóra wygląda nienagannie, podobnie rzecz się ma z paznokciami. Dobierając fason rękawów, zwróć również baczną uwagę, jak w ich towarzystwie prezentuje się twój biust - zbyt obszerne rękawy, choć świetnie ukryją mankamenty rąk, mogą sprawić, iż biust ulegnie wizualnej deformacji - a tego lepiej unikać!

Jeżeli już zdecydujesz, czy lepiej ci w rękawach raglanowych czy też bufiastych, korzystaj do woli z możliwości, które ofiarowują ci projektanci! W tym sezonie rękawy są pięknie i starannie obszywane, mają fantazyjne kroje, kontrastowe lamówki albo wstawki z zupełnie innych materiałów niż reszta bluzki.

Wzrok przyciągają falbanki bądź ażurowe wstawki. Kuszą misterne pęknięcia, wycięcia i wiązania. Rękawy po prostu rządzą, więc sięgaj odważnie po bogactwo kolorów, krojów i fasonów.