Życie codzienne kobiet w 20-leciu międzywojennym na łamach Tygodnika Ilustrowanego. Galeria Mokotów i Muzeum Niepodległości zapraszają na wystawę

Wakacyjne podróże mogą być różne – dalekie i bliskie, krótkie i długie. Galeria Mokotów zaprasza wszystkich swoich klientów na niezwykłą podróż w czasie, do dwudziestolecia międzywojennego. Dzięki powstałej we współpracy z Muzeum Niepodległości w Warszawie wystawie „Życie codzienne kobiet w 20-leciu międzywojennym na łamach Tygodnika Ilustrowanego” można na chwilę przenieść się w przeszłość i podejrzeć jak wyglądało życie codzienne 100 lat temu, jak funkcjonowała prasa i reklama w tych czasach i jaką rolę pełniły w niej kobiety.

Odwiedzając tą wystawę przekonacie się też, że influencer-marketing nie jest wymysłem XXI wieku a tzw. „it-girls” istniały już 100 (i więcej) lat temu i pełniły znaczącą rolę w ówczesnej reklamie. Zobaczycie też, jak bardzo, od dwudziestolecia międzywojennego, zmienił się język reklamy, kiedy to „poprawność polityczna” i „wrażliwość językowa” były terminami zupełnie abstrakcyjnymi.

Wystawę „Życie codzienne kobiet w 20-leciu międzywojennym na łamach Tygodnika Ilustrowanego” odwiedzać można od 1 lipca do 31 sierpnia br. w The Designer Gallery w Galerii Mokotów (poziom pierwszy). Wstęp jest bezpłatny.