SPACERY POWARSZAWSKU Z GALERIĄ MOKOTÓW

Jeśli chcecie odkryć ciekawostki i tajemnice Starego Mokotowa i Służewia, których nie znajdziecie w żadnych książkach, koniecznie wybierzcie się na jeden ze „Spacerów PoWarszawsku z Galerią Mokotów”. Przewodnikiem po mokotowskich historiach będzie Łukasz Ostoja – Kasprzycki, rodowity mokotowianin i pasjonat wiedzy o Warszawie,  który od 2013 roku prowadzi projekt PoWarszawsku, w którym przybliża historię swojego ukochanego miasta.

Wyprawy w poszukiwaniu nieznanych historii tych dwóch dzielnic rozpoczną się w sobotę, 14 maja, spacerem po Starym Mokotowie. Spotykanie wyznaczono w samo południe, pod pomnikiem w Parku Dreszera a spacerowiczom towarzyszyć będzie Bilon, współtwórca i reprezentant warszawskiej formacji Hemp Gru.

Na kolejny spacer, tym razem po Służewie, zapraszamy tydzień później, w sobotę 21 maja. Grupa zbiera się pod Galerią Mokotów o godzinie 12:00 i stamtąd ruszy ku Potokowi Służewieckiemu i innym zakamarkom dzielnicy. W odkrywaniu Służewa założyciela projektu PoWarszawsku wesprze Wojtek Friedmann, zakochany w Warszawie pisarz i podróżnik.

Spacery PoWarszawsku z Galerią Mokotów  nie będą typowymi wycieczkami z przewodnikiem, ponieważ poza rysem historycznym przybliżonym przez Łukasza Ostoja-Kasprzyckiego poznać będzie można historie związane z Bilonem oraz Wojtkiem Friedmannem, którzy zdradzą m.in. gdzie były kręcone słynne teledyski Hemp Gru, jaka jest historia Parku Dreszera czy jakie zabawy były kiedyś popularne na Służewie. Tego nie przeczytacie w przewodniku po Warszawie.

Spacery są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, więc spieszcie się!

Zapisz się na wybrany spacer TUTAJ

Terminarz spacerów:

14.05 -Mokotów

21.05- Służew

28.05- Mokotów

05.06- Mokotów

11.06- Służew

25.06- Służew