Unibail-Rodamco-Westfield niosąc pomoc w czasie izolacji, jednocześnie jednoczy lokalne społeczności

Grupa Unibail-Rodamco Westfield zmapowała potrzeby kluczowych jednostek walczących z COVID-19 w swoim sąsiedztwie i podjęła inicjatywy pomocowe wobec nich:

  • Zapewnienie sprzętu medycznego oraz ochronnego
  • Dostarczenie żywność dla ratowników

URW lokalizuje grupy najbardziej narażone na kryzys (rodziny z problemami finansowymi, osoby dotknięte przemocą domową) i wspiera je konkretnymi działaniami:

  • Kilkadziesiąt rodzin wspieranych „Paczką dobra” i „Porozumienie dla Pragi”

Pandemia wirusa SARS-CoV-2 to sytuacja bezprecedensowa, która zmienia sposób myślenia, życia i pracy na całym świecie. Wzrost liczby zakażeń, zmuszając wszystkich do izolacji w obronie zdrowia, prowadzi również do działań jednoczących wszystkich w walce z wirusem. Liderzy różnych branż widzą potrzebę wdrażania akcji CSR-owych w swoje działania wyraźniej niż kiedykolwiek. Rozumie to jedna z największych grup globalnych działająca na rynku nieruchomości komercyjnych, Unibail-Rodmaco-Westfield, która na długo  przed epidemią, w ramach strategii „Beter Places 2030” lokalizowała potrzeby lokalnych społeczności i realizowała działania, które na nie odpowiadają. W czasie epidemii nie może być inaczej – Dyrekcje Centrów Handlowych grupy URW wspierają swoich sąsiadów w tym trudnym czasie.

Galeria Mokotów postanowiła skupić się na wsparciu szpitala MSWiA. Ten warszawski szpital znalazł się wśród dziewiętnastu placówek, które zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia zostały przekształcone w szpitale zakaźne przeznaczone do walki z koronawirusem. To strategiczne punkty na mapie Polski, które znajdują się na pierwszej linii frontu. Galeria Mokotów, jako sąsiad szpitala, postanowiła przekazać sprzęt medyczny i ochronny, który pomoże lekarzom bezpiecznie walczyć z wirusem.

Najważniejsze jest namierzenie potrzeb konkretnego szpitala, aby wspomóc placówkę w odpowiedni sposób. Jesteśmy na ostatnim etapie uzgadniania szczegółów, które pozwolą nam skonstruować pomoc właśnie tak, jak tego wymaga szpital na warszawskim Mokotowie. Wszyscy uważamy, że służba zdrowia to prawdziwi bohaterowie i bez tak budującej postawy nie udałoby się przeprowadzić działań w kryzysie. Chcemy w ten sposób okazać wdzięczność i pomóc w tym czasie próby – opowiada Przemysław Grzymkowski, Z-ca Dyrektora Galerii Mokotów.

Dowiedz się więcej o działaniach CSR grupy Unibail-Rodamco-Westfield na stronie www.urw.com/COVID19